Álláshirdetés

Álláspályázat

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Gazdasági Ellátó Központ (BM OKF GEK) személyi állományába nem pályázat keretében jelentkezők önéletrajzát a BM OKF GEK három hónapig őrzi meg akkor, ha az önéletrajz benyújtója - annak beküldésekor - ehhez írásban kifejezetten hozzájárul.

Amennyiben az önéletrajz vagy annak kísérőlevele nem tartalmazza az adatok kezeléséhez való írásbeli hozzájárulást, a BM OKF GEK kizárólag azt vizsgálja meg, hogy az önéletrajznak megfelelő, betöltetlen álláshellyel rendelkezik-e vagy sem. Ha ilyen üres álláshely nem áll rendelkezésre, a postán érkezett vagy személyesen benyújtott iratot visszaküldi a jelentkezőnek, a részére elektronikus úton benyújtott önéletrajzot pedig törli.

A jelentkező hozzájárulásával tárolt önéletrajzok esetén a háromhónapos adattárolási határidő lejártát követően a pályázati anyagokat a BM OKF GEK megsemmisíti, vagy ha arra a jelentkező külön igényt tart, részére visszaküldi.

Az önéletrajzokkal kapcsolatos adatkezelés szabályait részletesebben az  Adatvédelmi irányelvek menüpont alatti Adatkezelési tájékoztató  tartalmazza.

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Gazdasági Ellátó Központ, Kéményseprőipari Tevékenységet Ellátó Igazgatóhelyettesi Szervezete kéményseprő munkakörre olyan betanított munkásokat keres Baranya, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Komárom-Esztergom, Nógrád, Pest, Somogy, Tolna, Veszprém megyékben, akik szívesen kitanulják a szakmát és vállalják, hogy munkaszerződés keretein belül OKJ-s szakképesítést szereznek.

Feladatok

A kéményseprőipari tevékenységről szóló 2015. évi CCXI. törvény rendelkezései alapján, a kéményseprőipari tevékenység ellátása a lakossági szektorban különösen az alábbiak szerint:

  • Égéstermék-elvezető berendezések és azok tartozékainak tisztítása
  • Égéstermék-elvezető ellenőrzés és műszaki felülvizsgálat végzése kéményseprőmester mellett (új készülék üzembe helyezésekor, készülékcsere, illetve a készülék újra üzembe helyezésekor, valamint a kötelező műszaki felülvizsgálat alkalmával)
  • A megrendelőnek (felkérésre) mérések végzése
  • Füstgázoldali tüzelőberendezés tisztítása
  • Adminisztrációs tevékenység, kapcsolattartás a szolgáltatás érdekeltjeivel.

Elvárások

  • 8 általános vagy annál magasabb iskolai végzettség
  • Magyar állampolgárság, cselekvőképesség, megbízhatóság, büntetlen előélet
  • Hatósági erkölcsi bizonyítvány
  • Egészségügyi alkalmasság*

*Az alkalmassági vizsgálatára lakhelytől függően kerül sor a BM OKF legközelebbi Területi Egészségügyi és Pszichológiai Központjában, a BM OKF GEK Humán Szolgálata által előre egyeztetett időpontban.

A betanított munkára felvételt nyert munkavállalóknak a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ által szervezett nappali munkarendű, támogatott képzésén szükséges részt venniük, ahol 32 853 02 OKJ azonosító számú kéményseprő szakképesítést szerezhetnek.

A Munkáltató a tanulmányok ideje alatt a munkavállaló részére az alábbiakban részletezett támogatást biztosítja:

  • a Munkavállalót a munkaszerződésben meghatározott bérezésben részesíti, valamint a munkáltató vállalja, hogy a munkavállaló számára a képzés időtartama alatt biztosítja a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ objektumában – 2119 Pécel, Szent Imre körút 3. – az oktatási intézmény által megjelölt időpontokban (a továbbiakban: tanulmányi idő) a tanulmányi munkaidő-kedvezményt, amelynek az idejére a munkavállalónak távolléti díj jár;
  • a képzés teljes időtartamára a lakóhely és a képzési helyszín közötti heti egy alkalommal (oda–vissza) utazási költségtérítést biztosít;
  • térítésmentes szállást, valamint térítés ellenében étkezést is biztosít a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ 2119 Pécel, Szent Imre körút 3. szám alatti objektumában;
  • képzés idejére formaruhát, egyéni védőfelszerelést és védőeszközöket biztosít;
  • az oktatás, az első vizsga és bizonyítvány költségét a Munkáltató viseli.

Tananyagok (elméleti és gyakorlati):

  • Égéstermék elvezetés megnevezésű szakmai követelménymodulhoz rendelt tananyagegységek
  • Tüzelés- és légtechnika megnevezésű szakmai követelménymodulhoz rendelt tananyagegységek
  • Kéményseprőipari alapismeretek megnevezésű tananyagegység témakörei
  • Építészeti és műszaki alapismeretek megnevezésű tananyagegység témakörei.

A felvétel elbírálásánál előnyt jelent:

  • „B” kategóriás jogosítvány

Munkabér és juttatások:

  • a képzés időtartama alatt bruttó 180 000 Ft havi munkabér, és
  • évente bruttó 200 000 Ft béren felüli juttatás (cafetéria)
  • az OKJ-s vizsga sikeres teljesítése után a havi munkabér bruttó 248 000 Ft-ra emelkedik

Szerződés típusa: Határozatlan idejű
Munkaidő: Teljes munkaidő
Betölthetőség időpontja: Az elbírálást követően azonnal
Jelentkezési határidő: 2019.04.05.

Jelentkezéssel kapcsolatos kérdéseikkel forduljanak Alpek Andrea  vagy Tromposch Tiborné a BM OKF Gazdasági Ellátó Központ Humán Szolgálatának munkatársaihoz.
telefon: +36 20 8200-198 vagy +36 20 8200-718
e-mail: andrea.alpek@katved.gov.hu vagy tiborne.tromposch@katved.gov.hu

A jelentkezőket elektronikus úton értesítjük a pályázat eredményéről.